image

«ویدیو/دوچرخه‌سواری با شعار آزادی برای ایران»

12 Jun 2011

بعداز‌ظهر جمعه دهم ژوئن به مناسبت دومین سال‌گرد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران تور دوچرخه سواری با نام آزادی در شهر واشنگتن دی‌سی برگزار شد.

هدف برگزارکنندگان این تور دوچرخه‌سواری ادای احترام به کشته‌شدگان اعتراض‌های بعد از انتخابات ریاست جمهوری و بزرگ‌داشت زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران بود و دوچرخه‌سواران مسافتی حدود پنج مایل رکاب زدند.

در این برنامه که توسط عده‌ای از فعالان حقوق بشر منطقه واشنگتن، ویرجینیا و مریلند سازماندهی شده بود حدود پنجاه نفر شرکت کردند.

دوچرخه‌سواران با لباس‌های یک شکل سبز رنگ که بر روی آن شعار «آزادی برای ایران» نقش بسته بود حرکت خود را از میدان «دوپاند» پایتخت آمریکا شروع کردند و تا منطقه «جورج تاون» رکاب زدند و سپس همین مسیر را بازگشتند.

شرکت‌کنندگان در این برنامه حین عبور از خیابان‌های مرکزی شهر واشنگتن شعارهایی به زبان‌های انگلیسی و فارسی و با مضامین دفاع از جنبش دموکراسی‌خواهی در ایران و محکوم کردن «نقض گسترده حقوق بشر» در این کشور سر دادند.

هم‌چنین برگه‌هایی حاوی آمار و اطلاعات وضعیت حقوق بشر در ایران و زندانیان سیاسی و عقیدتی توسط دوچرخه‌سواران در اختیار مردم شهر قرار می‌گرفت.

این برنامه پس از حدود دو ساعت و نیم رکاب زدن پایان یافت.

http://vimeo.com/24972411

http://radiokoocheh.com/article/110978

 

 

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

نظر شما چیست؟

image
image
image
image
image
image
image
image
image