image

مونوریل پرطرفدارترین ماه نامه در “لاس وگاس”

10 Feb 2011

تاریخ انتشار: 05 فوریه 2011

http://www.monorail-kl.info/2011/02/blog-post_05.html

حدود سه ماه قبل از آغاز انتشار مونوریل،  هنوز نام مجله ی در شرف تولد مشخص نبود. یک روز در دفتر جلسه ای با اردوان داشتیم برای تعیین نام .

بر روی محورهای محتوا و طراحی مجله زیاد صحبت کرده بودیم و از نظر مفهومی قابل تصور بود که مجله در محتوا، حدود 70 درصد محتوای مرتبط با مالزی به خصوص کوالالامپور خواهد داشت. همین‌طور تصمیم گرفته بودیم مجله ای متین و باوقار باشد و سطحی خاص در محتوا را رعایت کند، آیین نگارشی محترم داشته باشد و وارد مباحث سیاسی و عقیدتی نشود و مطالبش در حد امکان برای اکثریت مالزی نشین‌ها و مالزی گردها جالب توجه باشد.
خلاصه محتوا همین باشد که بعدها منتشر شد.

در طراحی هم می‌خواستیم خوش آب و رنگ باشد و اصطلاحی که من آن موقع به کار می‌بردم “قرار دادن غذای خوب در ظرف خوب بود”. یعنی طراحی و تزئینات و کاغذ و چاپ تا حد امکان مرغوب باشد که احترام محتوا و علاقمندان به آن محتوا رعایت شود.
در جریان صحبت‌ها بحث می کردیم که نام نباید کلیشه ای باشد یا مدعی ارزش یا موقغیتی خاص باشد باید ساده و باشد و مرتبط با همه آن چیزهایی که مجله در بر می‌گیرد.

جلسه غروب هنگام بود و از پنجره های دفتر گاه و ناگاه، نگاه مان به برج‌ها می افتاد و بحث بر این بود که کوالالامپور چه شهر پرجنب و جوش و زیبایی است.
من گفتم اسمی مثل مترو خوب است، چون مفهوم کلان‌شهر و حرکت را با هم در خود دارد ولی متاسفانه زیاد برای مجله استفاده شده حتی در مالزی نشریه ای با همین نام منتشر می شود.
بعد ادامه دادم: اردوان، مونوریل چه طور است؟
اردوان با همان انرژی و شور خاص خودش در حالی که چشم‌هاش برق می زد گفت: عالیه
من گفتم: آره چون هم برای کسانی که از خارج به کی ال می آیند مونوریل جذابه و مونوریل یکی از نمادهای این شهر هستش و همیشه در حرکت و پویاست.
اردوان ادامه داد: و زیبا و متین و خوش آب و رنگ و پنجره هایی دارد که شهر و مردمش به خوبی از آنها قابل مشاهده اند.
به همین سادگی جلسه نامگذاری به پایان رسید و مونوریل بر پیشانی مجله حک شد. فقط قرار شد که من بررسی کنم که این اسم با شرکت مونوریل مسئله حقوقی ایجاد نکند، که دو سه روز بعد مشخص شد مورد حقوقی هم وجود ندارد.
چند روز بعد هم که رامین عادل لوگوی مونوریل را طراحی کرد اردوان خیلی خوشحال بود که این لوگو مثل واگن های مونوریل دوکی شکل و رنگارنگ است.
همان موقع جستجوی مختصری داشتم که آیا این اسم در جای دیگری برای نشریه ای انتخاب شده یا نه که متوجه شدم شرکت مونوریل لاس وگاس  نشریه ای به همین نام منتشر می کند.
چند روزی پیش مهشید، یکی از علاقمندان به مونوریل از بندرعباس ایمیل زده بود و با ارسال این ویدیو پرسیده بود که آیا مونوریل در شهر های دیگری هم به عنوان نشریه وجود دارد یا نه؟

این سوال مرا به یاد مونوریل لاس وگاس انداخت، و برای اطلاع مهشید و سایر دوستان اطلاعاتی از این نشریه را اینجا می گذارم

طرح روی جلد یکی از شماره های مونوریل لاس وگاس

مونوریل لاس وگاس  ارگان شرکت مونوریل این شهر است
مونوریل لاس وگاس نشریه ای است توریستی و تبلیغاتی

مونوریل لاس وگاس هم‌چنین رایگان است؛ ماهانه چاپ می‌شود و یکی از رسانه‌های پرکاربرد برای توریست‌های پرشماری است که به لاس وگاس سفر می‌کنند. این نشریه به صورت رایگان در ایستگاه‌های مونوریل توزیع می‌شود و با 400 هزار تیراژ ماهانه  پرتیراژ ترین ماهنامه لاس وگاس محسوب می‌شود.
قطع این مجله باریک تر از مونوریل کوالالامپور است علتش هم راحتی تورق آن برای مسافران ایستاده در مونوریل است.
این هم سایت شرکت مونوریل لاس وگاس  متاسفانه از ماهنامه مونوریل لاس وگاس سایتی پیدا نکردم که آرشیو و تصاویر و مطالبش قابل مشاهده باشد. باز به مونوریل کوالالامپور که کژدار و مریض سایتی راه انداخته.

تصویر زیر هم سفیران دوستی مونوریل لاس وگاس  را نشان می‌دهد.

 
کلیدواژه ها: , ,

نظر شما چیست؟

image
image
image
image
image
image
image
image
image