image

«گالری/یاد بهاره هدایت در روز تولدش در آمریکا»

3 Apr 2011

http://radiokoocheh.com/article/98639

اردوان روزبه / عکس / رادیو کوچه

ardavan@koochehmail.com

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی و سخن‌گوی دفتر تحکیم وحدت و در حیطه زنان نیز از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر در قوانین علیه زنان است.

او در نیمه شب دهم دی ماه  ۱۳۸۸ پس از حوادث پس از انتخابات برای پنجمین بار طی چهار سال اخیر توسط وزارت اطلاعات بازداشت و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین شد، وی سپس با حکم ۹ سال و نیم زندان به خاطر فعالیت‌های مسالمت‌آمیز و مدنی خود در تشکیلات قانونی دفتر تحکیم وحدت و مبارزه علیه قوانین جاری علیه زنان روبه‌رو شد.

بهاره هدایت پیش از این در تجمع جنبش زنان در ۲۲ خرداد ۸۵ و سپس ۱۸ تیر ۸۶ در تحصن اعضای دفتر تحکیم وحدت مقابل دانش‌گاه امیرکبیر، تابستان ۸۷ در منزل پدری، هنگام سال تحویل ۸۸ مقابل زندان اوین بازداشت شده بود.

در همین حال و در شرایطی که وی در حال گذران دوران محکومیت خود اوین است، به علت ارسال مطلبی به مناسبت روز دانش‌جو از داخل زندان، مجدد به دادسرا احضار و با پرونده قضایی جدیدی روبه‌رو شده است.

وی از لحظه بازداشت تاکنون از داشتن مرخصی محروم بوده و در طول سه ماه گذشته ازداشتن ملاقات‌های هفتگی و تماس تلفنی نیز محروم بوده است.

به مناسبت تولد این فعال، گروهی از حاضران در کلاس‌های کتاب‌خانه محلی «بتزدا» در مریلند آمریکا با گرفتن مراسمی تولد این فعال مدنی در بند را گرامی داشتند. آن ها با برش کیک و تهیه پیام تبریک تولد او که به زبان‌های مختلف و مادری آن‌ها بود، یاد او را گرامی داشتند.

 

 

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

نظر شما چیست؟

image
image
image
image
image
image
image
image
image