image

«هوای کوچه این روزها حسابی دو نفره است»

17 Feb 2011

http://radiokoocheh.com/article/1188

تاریخ انتشار: 11 مرداد 1388

اردوان روزبه

ardavan.roozbeh@gmail.com

به نظر من همیشه نوشتن سرمقاله یکی از سخت‌ترین بخش‌های کار یک رسانه است. این که بخواهی با صریح‌ترین بیان و روشن ترین کلام بگویی در این نوشتار که می‌خواهد بر پیشانی کار نقش ببند، برای آنی که مخاطب‌ات است چه حرفی برای گفتن داری.

«رادیو کوچه» رادیویی است که الان شما بر روی سایت اش دارید نگاهی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازید و احتمالن از نوشته هایش می‌گوید و نقدی بر خبرهایش دارید و نظری بر کارش. بله رادیو کوچه رادیویی است که با دور هم جمع شدن گروهی روزنامه‌نگار جوان و مستقل (این جوان را بگذارید به حساب تعبیر من که هر دل پویایی جوان است) به راه افتاده است. روزهایی را به عنوان آزمون گذراند و کم‌‌کم بالغ شد و شروع کرد به نفس کشیدن در فضای مجازی.

رادیو کوچه رادیویی است غیر سیاسی، بدون گرایش‌های قومی، مذهبی و برای تمام مخاطبان پارسی زبان در هر گوشه دنیا. افغانستانی‌ها، تاجیک‌ها، ایرانیان، ازبک‌ها و یا هر کسی که به هر حال به فارسی تکلم می کند.

این رادیو محدوده‌ای ندارد و امیدوار است در حد توان به بالندگی پارسی زبانان بپردازد. آموزش، اطلاع رسانی و گفت‌و‌گو از رویکرد‌های مهم آن است. از سویی دیگر در حوزه سیاست رادیو کوچه صرف راوی خبر است. این رادیو فرصتی است برای تمام کسانی که می‌خواهند بنویسند و بگویند. روش‌های سردبیری این رادیو آن را ملزم می‌کند که انعکاس دهنده تمامی دیدگاه هایی باشد که خالی از توهین، تحقیر و یا خشونت باشد.

کار آغاز شده است و تصمیم داریم گام‌به‌گام به جلو برویم. تا رسیدن به اندازه های معمول و قواره یکی رسانه بی شک فاصله است اما جبران این فاصله با مشارکت شما کار سختی نخواهد بود. وقتی دوست داشتید بنویسد کافیست نرم افزار ادیتور خود را باز کنید و بنویسد، همان را هم با یک ضبط کننده دیجیتال ثبت کنید و بعد برای رادیو کوچه بفرستید، تمام!

رادیو کوچه پادکست‌های شما را پخش می‌کند، نوشته های شما را منتشر می کند و با مشارکتی دو طرفه همراه شما هست.

این یک آغاز است.

 

 
کلیدواژه ها: , ,

نظر شما چیست؟

image
image
image
image
image
image
image
image
image